فیلم: الگوریتم کلونی مورچگان چندگانه با تبادل اطلاعات

دراین پست فیلم یکی از نشست های وبینار محاسبات تکاملی با موضوع “الگوریتم کلونی مورچگان چندگانه با تبادل اطلاعات (Multiple Heterogeneous Ant Colonies with Information Exchange)” را خدمتتان جهت دانلود و نیز مشاهده آنلاین قرار داده ایم.

وبینار محاسبات تکاملی
وبینار محاسبات تکاملی و الگوریتم رقابت استعماری در اواخر مرداد و اوایل شهریور سال 1389 با حضور دانشجویان ایرانی از کشورهای مختلف برگزار شده و بدین ترتیب اولین دوره وبینار به پایان رسید. وبینار برگزار شده، اولین تجربه کنفرانسی ایران در بستر وب بود و در نهایت با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در این مسیر و با دریافت بازخورد آن در میان شرکت کنندگان در نشستها، در یک جمع بندی کلی با موفقیت کامل به پایان رسید.

آمار وبینار:
در این دوره از وبینار 11 نشست با ظرفیت 25 نفر برگزار شدند. تعداد حدود 350 نفر در این دوره ثبت نام اولیه کردند. 130 نفر از ثبت نام کنندگان اولیه حضور فعال در نشست ها داشتند. تعداد نفر نشست ایجاد شده برابر 275 نفر بود که با در نظر گرفتن شرکت کنندگان فعال به هر شرکت کننده حدود 2.5 نشست اختصاص می یابد. تقریباً همه نشست ها با ظرفیت کامل برگزار شدند و بنابراین در اکثر آنها برخی از علاقه مندان امکان حضور را نیافتند. نمودار زیر نسبت مقطع تحصیلی ثبت نام کنندگان اولیه در کنفرانس را نشان می دهد.

مقطع تحصیلی
دانشجوی کارشناسی 92 23%
دانشجوی کارشناسی ارشد 178 45%
دانشجوی دکتری 30 8%
فارغ التحصیل کارشناسی 39 10%
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد 51 13%
فارغ التحصیل دکتری 6 2%
به زودی فراخوان دورهای بعدی کنفرانس مجازی نیز اعلام خواهند شد. جهت کسب اطلاع از این نشست ها می توانید در گروه ایمیلی وبسایت با وارد کردن آدرس ایمیل خود در این لینک، عضو شوید.
در این پست فیلم یکی از نشست های این کنفرانس را جهت “دانلود رایگان” در اختیار مراجعین محترم وبسایت محاسبات تکاملی و الگوریتم رقابت استعماری قرار داده ایم.
اطلاعات مربوط به نشست:
اطلاعات نشست مربوطه که فیلم آن جهت دانلود قرار داده شده است را در زیر می بینیم.

کد نشست: icaConf_10
عنوان نشست:Multiple Heterogeneous Ant Colonies with Information Exchange
زمان نشست:  ساعت 17 (05:00 بعد از ظهر) روز شنبه 30 مرداد 1389
مدت زمان نشست: 45 دقیقه

 

ارائه دهندگان: آرش آرامی (دانشجوی دکتری – دانشگاه EPFL، سوئیس)
رئیس نشست: سید مصطفی کلامی هریس (دانشجوی دکتری – دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی، ایران)
خلاصه محتوای نشست: “الگوریتم های الهام گرفته شده از رفتار کلونی مورچه ها, نقش به سزایی در حل مسائل بهینه سازی سراسری (Global Optimization) و به خصوص مسائل گسسته دارند. با وجود قدرت بالای این روش ها در برخورد با مسائل گسسته و قابل پیاده سازی در ساختارهای گراف گونه, سرعت پایین این روش ها در حل مسائل پیچیده یکی از نقاط ضعف آن ها بشمار می رود.
در نشست کنونی, روش پیشنهادی با الهام از تنوع شخصیت ها و زاویه ی دید به مسائل و تعامل اجتماعی در جوامع انسانی و همچنین همکاری در کلونی مورچه ها معرفی می گردد. در این روش تعدادی کلونی مورچه به طور موازی به حل مساله می پردازند و در زمان های مشورت, بهترین دست آوردهایشان را با یکدیگر در میان می گزارند. از طرف دیگر هر یک از این کلونی ها معادل یک عامل هوشمتد بوده و مورچه های درون اش مشابه اجزای تشکیل دهنده آن است. هر یک از این عامل های هوشمند خصوصیات رفتاری خاصی در حل مساله و تعامل با یکدیگر دارند. تعامل این کلونی های متفاوت باعث جستوجوی بهتر و همگرایی سریع تر روش پیشنهادی به پاسخ بهینه میگردد. این روش در حل مسائل مختلف از جمله طراحی کنترل کننده PID با روش های دیگر مورد مقایسه قرار گرفته و نتایج شبیه سازی ها حاکی از برتری چشمگیر آن است.”
پیش نیاز شرکت در نشست: “آشنائی ابتدائی با الگوریتم مورچگان استفاده از این جلسه را بهتر می کند.”

 

اطلاعات مربوط به فیلم:
عنوان فیلم: الگوریتم کلونی مورچگان چندگانه با تبادل اطلاعات (Multiple Heterogeneous Ant Colonies with Information Exchange)مدت زمان فیلم: یک و نیم ساعت

نکته: زمان فوق کل زمان نشست است و قسمت هایی از ابتدای نشست ممکن است به موضوع اصلی مرتبط نباشد. همچنین بخشهای زیادی از انتهای فیلم، به پرسش و پاسخ حاضرین اختصاص دارد. وجود جدول موضوعات مطرح شده در فیلم شما را قادر می سازد تا از موضوعی به موضوع دیگر به راحتی عبور کنید.

لینک های دانلود فیلم (حجم کل 49 مگابایت):

نکته مهم: فایل ها با Winrar به چند تکه کوچکتر تقسیم و به صورت زیپ فشرده سازی شده اند. ابتدا باید تمام بخش های فایل ها را دانلود کرده و آنها را در یک فولدر کنار هم قرار دهید و در نهایت روی یکی از آنها کلیک راست کرده و Extract Here را انتخاب کنید. شما حتماً باید Winrar را برروی کامپیوتر خود نصب شده داشته باشید. اگر Winrar ندارد آن را از p30download دات کام در این لینک دانلود کنید.از هر یک از سرورهای زیر به دلخواه بخش مورد خود را دانلود کنید. حجم هر فایل فشرده شده کمتر از 25 مگابایت است.

دانلود فیلم – بخش (نکته: همه بخش ها باید دانلود شوند تا کل فیلم قابل extract شدن باشد)1:    سرور1،   سرور2،   سرور3 
دانلود فیلم – بخش 2:    سرور1،   سرور2،   سرور3 

دریافت کل مجموعه فیلم ها به صورت DVD
کل مجموعه فیلم های مجموعه نشست های اولین دوره وبینار را با کد محصول MVCNF112 با پرداخت تنها 9800 تومان می توانید به صورت DVD داشته باشید. با داشتن کد محصول MVCNF112 از طریق بخش فروش متلبسایت  (این لینک) می توانید اقدام نمائید.

پلیر اختصاصی جهت مشاهده فیلم (حجم 8 مگابایت):
لطفاً پلیر اختصاصی را از یکی از لینک های زیر را دانلود کرده و نصب نمائید.
دانلود از سرور شماره یک
دانلود از سرور شماره دو
دانلود از سرور شماره سه

مشاهده فیلم در یوتیوب:
در صورت دسترسی به یوتیوب می توانید این فیلم را بدون نیاز به دانلود در یوتیوب به صورت آنلاین ببینید.
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 01
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 02
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 03
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 04
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 05
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 06
مشاهده فیلم در یوتیوب – بخش 07

فیلم های مربوط به سایر نشست های وبینار محاسبات تکاملی

 

 

 

_____________________________________________

نظرات شما در انتهای این پست برای سایر خوانندگان، بسیار مفید خواهد بود. می توانید نظر خود را با اکانت سرویس های مختلف و یا به عنوان ناشناس در این پست درج نمائید.
صرف زمان برای یادگیری اتلاف زمان نیست. سرمایه گذاری زمانی است.
2 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *