هشت گام ساده برای یادگیری کامل الگوریتم رقابت استعماری (از شروع تا انتشار مقاله علمی)

http://www.matlabsite.net/images/tutorials/ica_conf.jpg
متلب سایت – مرجع هوش مصنوعی: استفاده از الگوریتم رقابت استعماری (Imperialist Competitive Algorithm – ICA) در عین نوپا بودن و تازه بودن آن، همچنان در حال گسترش می باشد. این روزها این، الگوریتم به پایه ثابت پروژه ها و پایان نامه های دوره های مختلف تحصیلی تبدیل شده است. تنوع رشته های مرتبط با این الگوریتم نیز آنچنان بالاست که مقالات متعدد منتشر شده در مورد این الگوریتم، نه تنها نشان از کاربرد آن در رشته های مهندسی (برق، مهندسی صنایع، عمران، مکانیک و …) دارد، بلکه این الگوریتم به بخش اصلی مقالات مهم منتشر شده در اقتصاد، مدیریت و بازرگانی نیز تبدیل شده است. در این میان، در متلب سایت به عنوان مرجع هوش مصنوعی و برنامه نویسی متلب در ایران، درخواست های متعددی از طرف دانشجویان و پژوهشگران دریافت کردیم در مورد انتشار موارد آموزشی بیشتر در مورد این الگوریتم. امروز تصمیم گرفتیم پاسخ به این درخواست را بیش از این به تاخیر نیاندازیم و هشت گام ساده در جهت آموزش این الگوریتم را به شما معرفی نماییم. این گامها به راحتی شما را راهنمایی خواهند کرد تا حتی در صورت مبتدی بودن در این زمینه، به راحتی این الگوریتم را فراگرفته و کار پژوهشی خود را تا مرحله انتشار مقاله به پیش ببرید. مراحل آنقدر ساده و کامل هستند که در آن ها حتی ما ارائه مقاله شما در یک نشست علمی را نیز پیش بینی کرده و موارد آموزشی لازم را ارائه کرده ایم. با ما در ادامه مطلب همراه باشد.

توجه داشته باشید، که غالب بندها، حاوی یک لینک ارجاع (غالباً به وبسایت محاسبات تکاملی) می باشند. با مراجعه به لینک ارجاعی، دوباره به این دستور العمل بازگشته و مرحله بعد را طی کنید.
اگر آماده یادگیری یکی از جالب ترین و جذاب ترین الگوریتم های بهینه سازی تکاملی و هوش ازدحامی هستید، شروع می کنیم.
  1. به عنوان گام اول، اگر هنوز نمی دانید که چرا باید از این الگوریتم در مسائل بهینه سازی خود استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم این پست را در این لینک (+) بخوانید.
  2. با استراتژی کلی حل مسائل بهینه سازی (توسط الگوریتم رقابت استعماری) در این لینک (+) آشنا شوید!
  3. سپس برای آشنایی با این الگوریتم، فصل سوم فایل آموزشی الگوریتم رقابت استعماری را ببینید و بخوانید. برای این کار، این لینک (+) را دنبال نمایید. اگر فرصت مطالعه این فصل را ندارید، صفحه ویکی پدیای الگوریتم نیز در این لینک (+) به شما اطلاعات مفیدی خواهد داد.
  4. بعد از مطالعه فایل آموزشی (یا همزمان با آن)، فیلم آموزشی توضیحات را در این لینک (+) ببینید.
  5. بعد از آشنایی با این الگوریتم، اگر پروژه تعریف شده ای دارید، کدهای آماده آن را به پروژه خود اعمال کنید. این کدها به همراه فیلم توضیحات نحوه استفاده از کدها، در این لینک (+) موجود می باشند. اگر هنوز پروژه خود را تعریف نکرده اید، به مرحله بعد بروید.
  6. اگر هنوز پروژه کاربردی خود را تعریف نکرده اید و نمی دانید که چه موضوعی انتخاب کنید، این پست (+) کار شما را ساده کرده است، آن را بخوانید. در مورد موضوعات کار بر روی خود الگوریتم (غیر کاربردی) نیز، در این لینک (+) تعدادی موضوع پیشنهاد شده است.
  7. مدتی بعد از کار کردن با پروژه خود و کارها و یادگرفتن بسیاری مطالب جدید، نتایج پژوهشی شما آماده هستند. شما باید آنها به مستندات علمی (مثلاً مقاله) تبدیل نمایید! برای این مرحله نیز کار شما ساده می باشد! فایل آموزشی الگوریتم رقابت استعماری در قالب قابل ویرایش (Word) در این لینک (+)، به شما نمونه ای از ساختار مناسب برای نوشتن مقاله را به دو زبان فارسی و انگلیسی نشان می دهد.
  8. حال نوبت ارائه کار علمی شما رسیده است. در این مرحله نیز اسلایدهای ارائه الگوریتم رقابت استعماری در قالب پاور پوینت، در این لینک (+) قابل دریافت هستند!
  9. … اکنون پس از ارائه کار قبلی، نوبت شروع به یک کار پژوهشی جدید می باشد. به مرحله  ۶ رفته و از نوع شروع کنید. :)
شما هم پیشنهادی برای دیگر دوستان خود برای یادگیری این الگوریتم دارید؟ بخش نظرات، به پیشنهادات ارزشمند شما اختصاص دارد.
 
————————————————————————————–

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *